Beyin ve Kalp Dostu Ceviz!

Omega3 yağ asitleri bakımından zengin olan ceviz kalp sağlığı ve beyin sağlığı için önemli bir besindir. Her gün 4-5 adet ceviz tüketmeyi alışkanlık haline getirdiğimizde birçok hastalıktan kendimizi korumuş oluruz. Kalp damar sağlığından, kolesterolün dengelenmesine, çocukların beyin gelişiminden, kemik gelişimine kadar birçok alanda faydaları bulunur.

Beyin Sağlığı; Ceviz güçlü bir antioksidan kaynağı olup, kimyasallardan kaynaklanan karaciğer hasarını önlemeye yardımcı olur. Omega3 yağ asitleri ise iyot e selenyum ile birlikte beynin maksimum düzeyde çalışmasını sağlar. Özellikle stres ile mücadele etmede antioksidan görevini üstlenen ceviz, uyku probleminizi de çözer. Kemik Sağlığı; Ceviz aynı zamanda bakır ve fosfor içerir. İçerisinde bulunan yağ asitleri ile kemik sağlığını korur ve üriner kalsiyum atılımını azaltırken kalsiyum emilimini ve birikmesini arttırabilir. Cilt Sağlığı; Cevizin cilde de faydası olduğu bilinir. Her gün tükettiğimiz ceviz sayesinde, cildin elastikliği artar, ciltteki hücrelerin canlılığı korunur. Kalp Sağlığı; Sağlıklı bir kalp için cevizin faydası tartışılmaz. Doğmamış yağ asitleri bakımından zengin olan ceviz, yemek yeme isteğini azaltır bu nedenle diyabetiği azalttığı bilinerek, kalp hastalığı riskini düşürür. Hem tekli, hem çiftli doymuş yağlar, kolesterol seviyesini düşürür. İçerdiği besin ve minareller sayesinde, kanın pıhtılaşmasını engeller. Bu durum kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

Cevizin içerdiği yüksek vitamin ve elementler genel olarak sağlığımızın korunmasını sağlar. Bu sebeple ceviz tüketmeyi ihmal etmemeli, her gün düzenli olarak yemeliyiz. Sağlıklı beslenmeye özen gösterenlere Aliba çiftliğinin ince kabuklu vitamin deposu cevizlerini tavsiye ederiz.